line decor
  powrót do strony głównej  :
line decor
 

 
Wrzesien 2015  
   
 
   
  Toolex Międzynarodowe Targi Obrabiarek, Narzędzi i Technologii Obróbki 4 - 6 października 2015 Katowice
Po raz kolejny firma KINPOL s.c zaprezentowała swoje usługi ostrzenia oraz produkcji narzędzi na targach Toolex.
W trakcie trwania targów gościliśmy wielu naszych obecnych oraz nowych Klientów.

Serdecznie dziękujemy za odwiedzenie naszego stoiska.
 
 
2014  
Wyważarka Narzędziowa PLC

W celu zapewnienia jeszcze większego poziomu końcowego ostrzonych narzędzi wyposazalismy nasza szlifiernie w najnowoczesniejsza wyważarka sterowana PLN. Wyważarka zapewnia nam potwierdzenie jakosci ostrzonych narzedzia. Jak również wyważanie konponentów używanych w naszych nowoczesnych obrabiarkach CNC.

 

 
2013  
centralny system wentylacji mgły olejowej o mocy 30 000 m3/h marki LOSMA

Firma KINPOL s.c. wdrozyla najnowoczesniejszy system filtracji i odciągu mgły olejowej. System zbudowany jako centralny zapewnia odciag zanieczyszczonego powietrza ze wszystkich naszych maszyn. Moc systemu to ponad 30 000 m3/h w oparciu o centralny filtr marki LOSMA. Filtr centralny zapewnia wieloetapową filtrację az do poziomu H13 Absolutna. Filtracja H13 Absolutna oznacza zatrzymanie wszystkich możliwych zabrudzen produkcyjnych.

KWIECIEŃ 2011  
MVM KX2500 4100 mm

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów, zdecydowaliśmy się na kolejną inwestycję w naszej firmie do ostrzenia narzędzi Klientów z sektora papierniczego. Zakupiliśmy najnowocześniejszą, wyprodukowaną przez  producenta – MVM SRL – maszynę model KX 250 4100 mm, która bez wątpienia jest najdokładniejszym urządzeniem ostrzącym noże gilotynowe w Polsce. Maszyna posiada wagę 6000 kg oraz długość ostrzenia 4100 mm. Moc wrzeciona to 25 KW. Sterowanie maszyny to PLC. Odpowiednie parametry maszyny oraz wyszkoleni operatorzy to podstawa naszej firmy.

W celu zapewnienia jeszcze lepszej jakości wymieniliśmy naszą obecną maszynę z 2007 roku (również fabrycznie nowa)  na fabrycznie nową z rocznika 2011. Narzędzia są ostrzone na nowej 6 tonowej maszynie (bardzo stabilna precyzja) o długości maksymalnego ostrzenia 4100 mm (do tej pory 2500 mm). Duża moc wrzeciona 25 KW (do tej pory używaliśmy 8,5 KW), chłodzenie o wydajności 200 l/min (do tej pory 100 l/min) oraz wyszkoleni operatorzy zapewniają najwyższą możliwą jakość Premium. Dbając o ekologię cały system wyposazyliśmy w stacjonarny filtr LOSMA o dokładności HEPA H13 z wydajnoscią 3000 m3/h. Do tego proponujemy stałą opiekę oraz konkurencyjne ceny.


 
 
LISTOPAD 2009   
Przedstawiamy jeden z naszych logotypów. Tradycyjnie najlepsza, flagowa maszyna w naszej firmie otrzymuje oznaczenie Powered by czyli z angielskiego "napędzane przez". Oznaczenie to, będąc jednocześnie wyróżnikiem i naszą dumą symbolizuje napędzanie naszej firmy poprzed jeszcze większą porcję mocy i technologi zamkniętej w maszynie. Aktualnie naszą flagową maszyną zostało 5 tonowe centrum szlifierskie S22P wyposażone w podajnik 155 sztuk narzędzi.  
   
PAZDZIERNIK 2009  
Zapraszamy na prezentację naszej maszyny S22P w trakcie targów EUROTOOL w Krakowie stoisko numer 110 w dniach 21–23.10.2009 r.


PAZDZIERNIK 2009  

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych Klientów, zdecydowaliśmy się na kolejną inwestycję w naszej firmie. Zakupiliśmy najnowocześniejszą, wyprodukowaną przez niemieckiego producenta – Feinmechanik Michael Deckel GmbH & Co. KG – maszynę model S22P, która bez wątpienia będzie najdokładniejszym urządzeniem ostrzącym narzędzia w Polsce.
Maszyna jest wyposażona w magazyn narzędzi na 155 sztuk oraz zmieniarkę ściernic.

Obecny park maszynowy umożliwia nam osiągnięcie wysokiej, powtarzalnej jakości w zakresie ostrzenia narzędzi a nowe urządzenie – maszyna S22P - sprawi, że jakość naszych usług osiągnie jeszcze wyższy poziom. Wybór maszyny S22P jest związany ze strategią rozwoju firmy polegającą na inwestowaniu w nowoczesne technologie oraz nowe maszyny. Dotychczas wszystkie urządzenia z naszego rozbudowanego parku maszynowego liczącego ponad 10 maszyn były fabrycznie nowe co umożliwia nam zapewnienie jakości ostrzenia narzędzi oraz szybkich terminów realizacji.

Dzięki wysokiej precyzji nowej maszyny S22P, która wyostrzy gotowy wyrób w sposób perfekcyjny, już wkrótce poszerzymy naszą ofertę usługową i handlową o produkcję i regenerację narzędzi specjalnych, zapewniając krótkie terminy realizacji oraz konkurencyjne ceny.

 

 

 
MARZEC 2009  
   
     
 
W dniach 25-27 marca 2009 w Targach Kielce już po raz drugi miały miejsce Międzynarodowe Targi Technologii Obróbki Metali, Obrabiarek i Narzędzi STOM 2009.

W trakcie targów staraliśmy się podkreślić, że KINPOL s.c. to polskie przedsiębiorstwo o charakterze rodzinnym, stąd białe koszule i czerwone swetry z  firmowym logo. Jesteśmy dumni z tego, że jako rodzima firma oferujemy Państwu usługi na najwyższym światowym poziomie.

Z przyjemnością informujemy, że organizatorzy targów STOM przyznali naszemu przedsiębiorstwu wyróżnienie za nowoczesną formę prezentacji targowej.
Zachęcamy do korzystania z naszych usług. Chętnie dzielimy się z Klientem swoją wiedzą i doradzamy, jak odpowiednio gospodarować narzędziami.

Jesteśmy i zawsze będziemy wiarygodnym partnerem w zakresie ostrzenia i regeneracji narzędzi.
 
  Strona Targi Kielce  
 
     
     
Oszczędności pozorne - artykuł na temat ostrzenia narzędzi w przemyśle papierniczym  
     
     
LUTY 2009  
   
 
SPERONI SPA - producent najlepszych systemów pomiarowych oraz ustawiaków. Luty 2009
 
 
W ramach naszej polityki podnoszenia kwalifikacji zespołu odpowiedzialnego za ostrzenie Państwa narzędzi uczestniczyliśmy w wielodniowym szkoleniu. Szkolenie z zakresu pomiaru narzędzi i kontroli po ostrzeniu. System Speroni SPA o nazwie STP 44 pracuje w naszej firmie od początku 2008 roku. Jest to 3 osiowa maszyna CNC, która wpełni automatycznie mierzy narzędzia. Szkolenie umożliwiło nam jeszcze dokładniejsze zrozumienie zagadnień związanych z pomiarem narzędzi, budową maszyny oraz kalibracją.
 
  Strona Speroni SPA  
 
Czerwiec 2008  
   
  > od 9 do 12 Czerwiec 2008  
 

Edycja 2008 potwierdziła wiodącą rolę tego wydarzenia - w tym roku w Salonie MACH-TOOL wzięło udział ponad 800 wystawców i firm reprezentowanych z 24 krajów. Powierzchnia salonu - 20.400 mkw była o 20 proc. większa niż w roku 2007. Ekspozycję zwiedziło około 22.000 profesjonalistów z kraju i zagranicy. . HALA 9 / STOISKO 29.

 
  Strona Targi Poznanskie  
 
     
MARZEC 2008  
   
  > od 9 do 12 Czerwiec 2008  
więcej
Prestiż i ranga wystawy: w 2008 r. na powierzchni 2 500 metrów kwadratowych zaprezentowało się ponad 170 firm z Polski i zagranicy. Imprezę odwiedziło w sumie blisko 3 500 zwiedzających. Oprócz polskich firm w targach STOM udział wzięło kilkadziesiąt firm między innymi z Niemiec, Czech, Finlandii, Japonii, Włoch, Austrii, Szwajcarii, Tajwanu, Holandii, Szwecji, Izraela, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i USA.
HALA 9 / STOISKO 38.
 
  Odwiedz stronę targów