line decor
  powrót do strony głównej  ::
line decor
 

PARK MASZYNOWY

Firma KINPOL s.c. zawsze starannie wybiera maszyny, wiedząc, że ich dokładność oznacza usługi najwyższej jakości.

Obecny park maszynowy umożliwia zaoferowanie naszym Klientom usług na najwyższym poziomie. Wybór maszyn ukierunkowanych na usługi, a nie produkcję, zapewnia możliwie krótkie terminy realizacji Państwa zleceń. Jednocześnie maszyny typowo usługowe wydłużają żywotność ostrzonych narzędzi poprzez mniejsze przybrania oraz ich specyfikację. Wszystkie narzędzia są traktowane jednakowo niezależnie od średnicy i rodzaju.
Nasz park maszynowy, sukcesywnie rozbudowywany, składa się obecnie z bardzo nowoczesnych i precyzyjnych maszyn CNC. Zgodnie z planem rozwoju firmy sukcesywnie inwestujemy w najnowsze technologie oraz rozwiązania.

Firma KINPOL s.c. posiada maszyny do ostrzenia wielu typów narzędzi obrotowych - od frezów kulistych i prostych przez narzędzia specjane po frezy piłkowe, gilotyny oraz piły tarczowe. Nasze maszyny umożliwiają wykonywanie usług wysokiej jakości przy zachowaniu szybkich terminów realizacji.

 
5 OSIOWE CENTRUM S22 P FMD

 

Nowym wymiar w szlifowaniu narzędzi specjalnych oraz standardowych.

Całkiem nowo opracowana S22P wyznacza nowe horyzonty w szlifowaniu narzędzi. Dzięki wyraźnie podwyższonej wydajności szlifowania drastycznie redukują się czasy pomocnicze a standardowy zmieniacz ściernic czyni używanie S22P szczególnie ekonomicznym. Stabilny korpus obrabiarki w połączeniu z nowoczesną elektroniką jest gwarancją optymalnej jakości szlifowania. Wyposażona w nowoczesną technikę i szczególnie wydajne napędy nadaje się S22P w jednakowym stopniu do profesjonalnego ostrzenia jak i do produkcji precyzyjnych narzędzi.
Zmieniarka narzędzi na 155 sztuk sprawia, że nasze terminy realizacji będą bardzo krótkie.
Główne cechy:

  • przenoszący duże momenty bezpośredni napęd wrzeciona szlifierskiego z 15 KW przy 5800 obr/min
  • ekstremalnie duże prędkości przesuwów X,Y,Z: 20 m/min
  • bezpośredni napęd osi A o 600/min
  • zintegrowany zmieniacz ściernic
  • nowoczesny, wychylny pulpit sterowniczy
  • korpus obrabiarki odlew mineralny 

7 OSIOWE CENTRUM CNC
large product photo  

Narzędzia trzpieniowe HM, HSS są ostrzone przy użyciu najnowocześniejszych maszyn CNC z precyzją 0,001 mm.

 

Ostrzenie frezów kulistych HM, HSS oraz frezów z powierzchnią czołową płaską wymaga najwyższej precyzji oraz dużego doświadczenia. Nie tylko sam proces szlifowania i jakość użytych ściernic decyduje o finalnym efekcie - takie elementy jak rodzaj użytego oleju, odpowiedni poziom jego filtracji czy nawet temperatura chłodziwa również mogą mieć wpływ na szlifowany materiał.
Wiedza w połączeniu z odpowiednimi szlifierkami, systemami pomiaru narzędzi oraz kontroli jakości pozwala nam zaoferować Państwu usługi na najwyższym poziomie.

[dane techniczne]

 
SYSTEM POMIAROWY 3 osiowy CNC


 


W celu zapewnienia najwyższej jakości całego procesu ostrzenia Państwa narzędzia są precyzyjnie mierzone.

 

Tool Management - Zarządzanie Narzędziami
Trafiając do naszej firmy, Państwa narzędzia są mierzone z powtarzalną dokładnością do 1 mikrona. Dzięki naszym systemom Zarządzania Narzędziami oraz Gospodarką Narzędziową opracowanym przez KINPOL s.c. mają Państwo możliwość kontroli swoich narzędzi w trakcie ostrzenia, pokrycia oraz spedycji. Dostarczamy kompletne informacje umożliwiające zapewnienie ciągłości produkcji w Państwa zakładach.

4 OSIOWE CENTRUM CNClarge product photo 

Nasz rozbudowany park maszynowy umożliwia dowolne ostrzenie oraz regenerowanie frezów piłkowych.Frezy piłkowe po ostrzeniu posiadają absolutnie precyzyjną podziałkę zębów oraz doskonałe kształty zębów dzięki sterowaniu CNC. Ostrzenie przy użyciu wysokiej jakości tarcz CBN oraz efektywnego systemu chłodzenia zapewnia optymalną jakość powierzchni.
Oprócz frezów piłkowych HSS, HM oraz tarcz segmentowych ostrzymy także piły trinninger.


[dane techniczne]


4 OSIOWA MASZYNA CNClarge product photo
 

Wszystkie piły tarczowe HM są każdorazowo ostrzone z kąta natarcia oraz przyłożenia.

 

Piły tarczowe HM oraz podcinacze HM są ostrzone każdorazowo z kąta natarcia i przyłożenia z jednego zamocowania. Jest to gwarancją, że piła po naostrzeniu pracuje tak samo jak nowa. Żywotność narzędzi wydłuża się trzykrotnie.


4 OSIOWA MASZYNA CNClarge product photo
 

Wszystkie piły tarczowe HM są każdorazowo ostrzone z kąta natarcia oraz przyłożenia.

 

Piły tarczowe HM oraz podcinacze HM są ostrzone każdorazowo z kąta natarcia i przyłożenia z jednego zamocowania. Jest to gwarancją, że piła po naostrzeniu pracuje tak samo jak nowa. Żywotność narzędzi wydłuża się trzykrotnie.

POZOSTAŁY PARK MASZYNOWY
large product photo

 


Noże do gilotyn HM, HSS wymagają specjalnej precyzji ostrzenia dla uzyskania właściwych kątów oraz odpowiedniej powierzchni.

 

Noże gilotynowe prostujemy, ostrzymy w trzech fazach (ostrzenie zgrubne, właściwe, wykańczanie, wykańczanie mirror finishing) oraz prawidłowo zdejmujemy grad ze wszystkich typów noży do gilotyn o długości maksymalnej 4100 mm. Nasze maszyny CNC mają zamontowane tylko jakościowe ściernice, co w połączeniu z chłodzeniem o efektywności 200 l/min zapobiega przegrzewaniu się noży. Jednocześnie zawsze nadajemy ostrzonym narzędziom identyczne kąty w zależności od ich specyfikacji.

POZOSTAŁY PARK MASZYNOWY
   
1.Maszyna do zdejmowania gradu z narzędzi o długości 2500 mm
2.Maszyna NC do prostowania noży o długości 2500 mm
3.Szlifierki NC - pomocnicze
4.Maszyna NC do szlifowania płaskich noży krążkowych
5.Pozostałe maszyny pomocnicze